مجموعه زرین بلور شما را به خرید بهترین محصولات نبات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بازرگانی پخش نبات عمده

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه ورود شکر به اروپاشیرینی قبل از شکر بودنیشکر از جزایر اقیانوس آرام سرچشمه می گیرد"عصایی که بدون زنبور عسل شکر درست می کند"طلای سفیدافزایش تولید شکرمستعمرات و کشت شکرانتقال به چغندر قندسفارش خرید نبات عمده

بازرگانی پخش نبات عمده زرین بلور آماده است تا سفارشات شما را با قیمت دلخواه شما در کمترین زمان ممکن آماده کند .

اگر به دنبال بازرگانی پخش نبات عمده میگردید ،  مجموعه زرین بلور آماده است تا همکاری خود را با شما آغاز کند .

لطفاً با ما همراه باشید …

 

نحوه ورود شکر به اروپا

شکر به عنوان یکی از عناصر اصلی تشکیل دهنده نبات ،  تاریخچه جالبی را در ملل مختلف دنیا دارد.
امروز می‌خواهیم تاریخچه شکر در اروپا را بررسی کنیم .

شیرینی قبل از شکر بود

هزاران سال است که مردم در اروپا و بقیه جهان طعم های شیرین را دوست دارند. پیش از شناخته شدن شکر ، نیاکان ما عسل ، خرما و سایر غذاهای شیرین می خوردند که از آنها به عنوان شیرین کننده نیز استفاده می کردند. ما این را از نوشته ها و نقش برجسته های فرهنگ باستان مدیترانه ای می دانیم.

عسل قدیمی ترین شیرین کننده شناخته شده ماست. در غارهای آرونا در اسپانیا نقاشی های غارنوردی ۱۲۰۰۰ ساله زنان را در حال جمع آوری عسل نشان می دهد. زنان از عسل برای پخت استفاده می کردند ، دقیقاً مانند امروز ، برای تهیه سبزیجات و تمیز کردن زخم ها. اولین نوع عسلی که نیاکان ما از آن استفاده کردند عسل وحشی گرفته شده از لانه زنبورهای وحشی بود. بعداً ، مردم شروع به نگهداری زنبورهای عسل در کندوها کردند ، مانند امروز.

اگرچه قند در حدود سال ۱۱۰۰ وارد اروپا شد ، اما تا قرن شانزدهم میلادی از آن استفاده چندانی نشد. تا آن زمان این دارو مختص افراد ثروتمندی بود که از آن برای شیرین سازی غذا و به عنوان دارو استفاده می کردند.

 

نیشکر از جزایر اقیانوس آرام سرچشمه می گیرد

اولین گیاهی که قند از آن استخراج شد ، نیشکر (saccharum officinarum) بود. گونه های علفی که نیشکر از آنها تکامل یافته است از چند جزیره کوچک در اقیانوس آرام ، به عنوان مثال در پلینزی و ملانزی سرچشمه گرفته است. متخصصان می توانند این گونه های چمن را به ۱۰،۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ سال قبل ردیابی کنند. گونه های اصلی تقریباً ۸۰۰۰ سال پیش از این جزایر کوچک به اندونزی ، هند و چین منتقل شده و از آن زمان منقرض شده اند. قد نیشکر امروز می تواند تا شش متر رشد کند. در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند. از آنجا که نیشکر به آب و حرارت زیادی احتیاج دارد ، فقط در مناطق جنوبی اروپا می تواند رشد کند ، به عنوان مثال در اسپانیا ، مادیرا و پرتغال. بزرگترین تولیدکنندگان شکر نیشکر در دنیا برزیل ، کوبا ، هند ، فیلیپین و مکزیک هستند.

قبل از توسعه روش های مدرن تولید شکر ، مردم چگونه از فضای داخلی شیرین نیشکر استفاده می کردند؟ سرخپوستان آب کمی ابری از عصا را فشار داده و یا مانند آب نبات چوبی آنها را می مکند – روشی که هنوز در بسیاری از کشورها وجود دارد. بعداً مردم شروع به جوشاندن آب شیرین عصا برای تولید کریستال و در نتیجه تولید نوعی قند جامد کردند.

“عصایی که بدون زنبور عسل شکر درست می کند”

طبق افسانه ها ، این اسکندر بزرگ بود که ابتدا عصای قند – یا حداقل داستانهایی از آنها – را پس از یک لشکرکشی به هند به یونان آورد. حدود ۳۰۰ سال قبل از میلاد ، دریاسالار Nearchos او از خلیج فارس در امتداد رود سند حرکت کرد ، جایی که نیشکرها در کنار هم رشد می کردند ، و در باد تکان می خوردند. Nearchos دست به عصا زد و آن را چشید ، و گفت: “عصاهای هند که قند را بدون زنبور تولید می کنند.”

اعراب قند را به منطقه مدیترانه غربی آوردند. آنها پس از اشغال این مناطق نیشکر در جنوب اسپانیا و سیسیل کشت کردند. در قرون وسطی ، ونیز وارد کننده و صادر کننده اصلی قند در اروپا بود. شکر نیشکر خام از هند وارد و در ونیز تصفیه شد ، قبل از اینکه به بقیه اروپا صادر شود.

طلای سفید

شکر بسیار گران بود و به عنوان “طلای سفید” شناخته می شد. افراد ثروتمند در واقع شکر را به عنوان نوعی پس انداز ذخیره می کنند.

یک داستان از اسقفی حکایت دارد که سالها از بازرگانان پرتغالی شکر خریداری کرده و آن را در اتاق خود ذخیره کرده است. هنگامی که او درگذشت ، دارایی های او بین راهبان رختخواب تقسیم شد. این دارایی ها شامل شکر بود. راهبان طعم آن را به طور منتظره چشیده بودند ، اما از انزجار قار قار می کردند. به جای شیرین بودن ، طعم تلخ و ناخوشایندی داشت. آنها نمی دانستند که شکر توسط شتر به سراسر مصر منتقل شده است. در طول سفر عرق شتر را جذب کرده بود که آن را تلخ کرد. شکر که از شیرینی آن محروم بود ، اکنون بی ارزش بود.

افزایش تولید شکر

در اواخر قرن پانزدهم هنگامی که کاوشگران نیشکر را به سمت جنوب آوردند ، تولید شکر افزایش یافت. به عنوان مثال ، Henry Navigator آن را از سیسیل به کرت آورد. در ابتدا ، آب میوه با استفاده از پرس های کار با دست استخراج می شد. بعداً مردم از آسیابهایی که توسط حیوانات کشیده شده استفاده کردند و سرانجام آب با استفاده از نیروی آب فشرده شد.

مستعمرات و کشت شکر

کلمبوس در طول سفر خود متوجه شد که منطقه کارائیب آب و هوای مناسبی برای رشد نیشکر دارد. او در مورد کشت نیشکر در مادیرا آگاهی یافته بود و نیشکر را به آمریکا و هند غربی آورد ، جایی که در مزارع بزرگ کاشته شد و رشد کرد. شکر خام برای تصفیه و فروش به اروپا ارسال شد. به دنبال افزایش تولید شکر ، شکر به طور گسترده تری معامله شد و دیگر فقط مختص طبقات بالا نبود.

 

 

در قرن هفدهم ، بیشتر کشورهای اروپایی مستعمره هایی در سراسر جهان داشتند که در آن می توانستند نیشکر خود را پرورش دهند. یک جنبه ناخوشایند از تاریخ شکر این است که بردگان برای کار در مزارع از آفریقا به مستعمرات منتقل شدند.

انتقال به چغندر قند

در طول جنگهای ناپلئون (۱۸۱۵-۱۸۰۳) ، ناپلئون راههای تجارت اقیانوسها را مسدود کرد تا از واردات قند توسط کشتی جلوگیری کند. در نتیجه ، اروپایی ها به دنبال جایگزینی نیشکر بودند. آنها کشف کردند که می توان از چغندرقند قند استخراج کرد. با این حال ، چغندرها در آن زمان محتوای شکر بسیار کمی داشتند که باعث افزایش قیمت شکر شد.

پس از جنگ های ناپلئونی ، فرانسوی ها کنترل مسیرهای تجاری را آزاد کردند و قند عصا دوباره در دسترس قرار گرفت. اکنون تولید شکر چغندر زائد شد. با این حال ، با از بین رفتن برده داری در اواسط قرن نوزدهم و ناپدید شدن نیروی کار ارزان ، اوضاع دوباره تغییر کرد – و این باعث شد که قیمت شکر عصا دوباره موشک بخورد. در این زمان ، چغندرقند تولید شده بود و اکنون همان قند نیشکر را داشت. یک فصل کاملاً جدید از تاریخ قند اروپا در شرف آغاز بود.

با این حال ، بیش از نیمی از تولید جهانی شکر امروز هنوز از نیشکر حاصل می شود

سفارش خرید نبات عمده

شما می توانید برای ثبت سفارش خود ،  با واحد فروش مجموعه زرین بلور تماس بگیرید.

شما میتوانید برای  نبات های زعفرانی ،  میزان زعفران به کار رفته در نبات را خودتان انتخاب کنید و در نتیجه قیمت تمام شده سفارشتان را هم خودتان انتخاب کنید.

با ما در تماس باشید…

زرین بلور

 

رفتن به صفحه اصلی 

سجاد طالبی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه زرین بلور شما را به خرید بهترین محصولات نبات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس بگیرید