مجموعه زرین بلور شما را به خرید بهترین محصولات نبات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت جهانی نبات قهوه ای طبیعی

آنچه در این مقاله می خوانید...

راهنمای کامل خرید نبات قهوه ای طبیعیبازار فروش نبات قهوه ای طبیعی
نبات چوبی

نبات قهوه ای طبیعی به نباتی گفته می شود که توسط شکر طبیعی قهوه ای تولید گردد. این ماده حاوی 1 قند ساکارز است که به دلیل وجود ملاس دارای رنگ قهوه ای مشخصی است. این یک قند تصفیه نشده یا  تصفیه شده جزئی است که توسط کریستال های قند با مقادیر باقیمانده ملاس تشکیل شده است یا با افزودن ملاس به شکر قهوه ای تصفیه شده تولید می شود. این محصول در جهان طرفداران زیادی دارد و عوامل مختلفی بر قیمت جهانی آن تاثیر می گذارد.

قیمت جهانی نبات قهوه ای طبیعی

راهنمای کامل خرید نبات قهوه ای طبیعی

راهنمای کامل خرید نبات قهوه ای طبیعی نبات شکر قهوه ای شامل 3.5٪ (قند قهوه ای روشن) تا 6.5٪ (قند قهوه ای تیره) ملاس است. این محصول به دلیل ماهیت رطوبت ساز ملاس، به طور طبیعی مرطوب است و می تواند برای فرایندهای صنعتی فرآوری شود. افزودن رنگ ها و مواد شیمیایی دیگر ممکن است در برخی از حوزه های قضایی یا فرآیندهای صنعتی مجاز باشد ولی در صورت استفاده از آن ها نام آن محصول دیگر نبات طبیعی نیست.

نبات قهوه ای به طور معمول با افزودن ملاس نیشکر به کریستال های شکر قهوه ای کاملاً تصفیه شده تولید می شود تا کنترل دقیقی بر میزان ملاس موجود در کریستال ها و کاهش هزینه ها داشته باشد. قند عمدتا از چغندر قند قهوه ای تهیه شده از این روش بسیار ضخیم تر از معادل تصفیه شده آن است و ملاس های آن به راحتی با شستن آنها می توانند از کریستال ها جدا شوند تا کریستال های قند سفید زیر آن آشکار شود. این امر با شکر قهوه ای تصفیه نشده امکان پذیر نیست، جایی که ملاس درون بلورها تعبیه شده است.

ملاس هایی که بطور معمول مورد استفاده قرار می گیرند از قند نیشکر بدست می آید، زیرا معمولاً عطر و طعم آن نسبت به ملاس قند چغندر ترجیح داده می شود. اگرچه در بعضی از مناطق بویژه ایران از ملاس قند چغندر استفاده می شود. قند سفید استفاده شده می تواند از چغندر یا نیشکر حاصل شود، زیرا تفاوت رنگ و بو بوسیله ملاس پوشانده می شود. برخی سود جویان با استفاده از قند سفید و سپس افزودن رنگ شیمیایی به آن شکر قهوه ای تولید می کنند که متاسفانه تعدادشان کم نیست.

نبات قهوه ای را می توان با مخلوط کردن شکر دانه دانه ای شده با ملاس، به میزان یک قاشق غذاخوری ملاس برای هر فنجان قند (یک شانزدهم یا 6.25٪ از کل حجم) تهیه کرد. هنگام مخلوط کردن یک مایع قهوه ای تیره ایجاد خواهید کرد. برای روشن شدن یک یا دو قاشق چای خوری در هر فنجان باید استفاده شود.

نبات قهوه ای به دلیل داشتن آب از نظر وزنی، کالری کم تری نسبت نبات سفید دارد. صد گرم شکر قهوه ای حاوی 373 کیلو کالری است، در مقایسه با 396 برای نبات سفید. با این حال، نبات قهوه ای به دلیل کوچکتر شدن کریستال های آن دارای چگالی بالاتر از نبات سفید است.

بازار فروش نبات قهوه ای طبیعی

بازار فروش نبات قهوه ای طبیعی این محصول به سبب داشتن فواید زیاد برای سلامت انسان و البته استفاده از مواد اولیه طبیعی و مرغوب دارای بازاری قابل قبول در ایران و حتی جهان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید این محصول با ما در تماس باشید.

سجاد طالبی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه زرین بلور شما را به خرید بهترین محصولات نبات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس بگیرید