مجموعه زرین بلور شما را به خرید بهترین محصولات نبات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کمترین قیمت نبات نی دار بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با فرآیند جالب تولید نبات به صورت سنتیشرکت فروش نبات نی دار با بهترین قیمت

کمترین قیمت نبات نی دار بازار را از ما بخواهید. اگر به دنبال خرید نبات نی دار هستید و به دنبال یک نبات با کیفیت و قیمت مناسب هستید، می توانید نبات مورد نیاز خود را به راحتی هر چه تمام تر از مجموعه زرین بلور تهیه کنید.

آشنایی با فرآیند جالب تولید نبات به صورت سنتی

همانطور كه اشاره شد روش مورد استفاده دقيقا منطبق بر روش سنتي است. بدين صورت كه حدود ۱۰۰ كيلوگرم آب درون ديگهاي ي ريخته تا حدود ۵۰ الي ۵۵ درجه سانتي گراد گرم گرديد.
پس از آن نبات تخت و يا نباتهاي ضايعاتي اضافه شده و باهمزن چو بي تا انحلال نسبي بهم زده شد . سپس شكر اضافه گرديد و عمل همزدن ادامه يافت .۱۵۰كيلوگرم : نسبت شكر مصرفي به نبات اوليه تقريبا ۱۵۰ بود . با افزايش دما ، شكر و نبات بطور كامل حل وناخالصي هاي شكرباعث كف كردن شربت گرديد كه با افزودن سفيده تخم مرغ كف گيري انجام پذيرفت .
جهت جلوگيري از كاهش پرهاش مقداري سود در آب حل كرده به ديگ پخت اضافه مي شد . بدنبال آن عمل جو شيدن تا دماي حدود ۱۰۲ درجه سانتي گراد ادامه و سپس پخت از طريق پمپي كه يك صافي در مسير آن تعبيه شده به ديگ پخت بعدي منتقل گرديد . صافي مذكور بخشي از ناخالصي هاي موجود درشربت را گرفته وكدورت آنرا كاهش مي دهد .
دماي شربت در اين مرحله به كندي بالا مي رود و لذا زمان افزايش دما تا رسيدن به ۱۱۲ درجه سانتي گراد كمي بيشتر مي شود . در اين مرحله يك نوبت كف گيري انجام شد تا ميزان ناخالصي موجود به حداقل كاهش يابد . رسيدن شربت به مرحله فوق اشباع از طريق حالت ظاهري جوشش شربت، كنترل دما و قرار دادن مقداري از آن در بين دو انگشت و بررسي حالت كش آمدن آن (اشباع شدن ) مي توان تعيين نمود . در اين لحظه وقبل از انتقال شربت به گرمخانه نيز مقداري سود جهت جلوگيري از كاهش  پرهاش در زمان گرمخانه گذاري به شربت اضافه گرديد .
در ادامه شربت از طريق پمپ به گرمخانه اي كه قبلا به حرارت لازم رسيده بود منتقل گرديد . در اين مرحله باي د دقت شود كه حداقل تنش به شربت وارد گردد، چرا كه كوچكترين شوك وارده باعث تشكيل كريستالهاي ناخواسته مي شود .
پخت مذكور در حدود يك روز در گرمخانه باقي ماند و پس از رشد كريستالها به اندازه لازم ، سر سيني از سيني خارج گرديد تا شير ه بطور كامل از نبات ني جدا و به داخل ظرف چكيده شود . شربت داخل سيني را جهت جدا سازي حداكثر ساكارز موجود در آن بهم زده و دو تا سه روز به حال خود گذاشته شد تا ساكارزبصورت نبات تخت از شيره جدا شود ، نباتها ي تخت پس از سفت شدن از شيره جدا گرديدند .
نباتهاي ني دار نيزپس از خشك شدن و سايزبندي با محلول زعفران ي رنگ شده و پس از خشك شدن مجدد ، بسته بندي گرديد .
وزن هر نبات براي بسته بندي بايد حدود ۲۵ گرم باشد كه اين امر كنترل دقيق فرايند تبلور را مي طلبد . شيره توليدي نيزعلي رغم جدا شدن قسمتي از ساكارز آن , بصورت نبات تخت هنوز داراي ساكارز بود كه بايد استحصال گردد اما به دليل پايين بودن پخت، اين شيره براي pH شربت و متعاقب آن افت pH پختهاي بعدي قابل استفاده نمي شود . اما در برخي ۵۰با شكر : كارگاههاي سنتي اين پساب بصورت ۵۰ مخلوط شده و از آن براي پخت مجدد استفاده مي شود.

 

شرکت فروش نبات نی دار با بهترین قیمت

مجموعه زرین بلور آماده است تا نبات نی دار مورد نیاز شما را با کمترین قیمت برای شما تهیه کند. همچنین در صورتی که برای خرید نبات نیاز به مشاوره دارید می توانید از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
همین الان با ما تماس بگیرید.

سجاد طالبی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه زرین بلور شما را به خرید بهترین محصولات نبات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس بگیرید